| Franchise danışmanlığını yaptığımız kuru temizleme markası DRY TÜRK’ün Tuzla / İstanbul mağazası açıldı !

DRY TÜRK Hakkında:

Giysilerimizin yahut tekstil ürünlerimizin üzerinde bulunan lekeler yahut kirleri, özel kimyasal ilaçlarla ve buharlı yöntemlerle temizleyen etkili işleme ‘kuru temizleme’ diyoruz. Kuru temizlemeye ‘kuru’ denmesinin ana sebebi ise, işlemler sırasında kullanılan kimyasalların muhteviyatında hiç su olmamasındandır. Hatta kullanılan kimyasallar kumaşa su benzer biçimde etki eder. Kuru temizlemeyi temizlik seçenekleri arasında ‘etkili’ meydana getiren ve ön plana çıkaran özellik ise suyun eritemediği yağ ve kirleri, rahatça eritebilmesidir. Profesyonel temizleme seçenekleri üç kola ayrılır: Kuru Temizleme, Sulu Yıkama, Çamaşırhane Yıkaması.

Daha genel bir anlamda aktarırsak; aslına bakarsak kuru temizlemeciler, ürünleri temizlemenin yanı sıra boyama ve kolalama ve ütüleme işlemlerini de gerçekleştirirler.

Kuru temizlemenin en temel malzemesi solventtir. Solvent, organik bir çözücüdür. Bu tip organik çözücüler genelde renksizdir, şeffaftır ve kendine özgü bir kokusu vardır. Organik çözücüler, kuru temizleme ilacı, kir çıkarıcı ve deterjan olarak kullanılabilir.

Solventler, endüstrinin birbirinden farklı sektörlerinde hem temizlik hem de yağ çözücü olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Solventler; halojenli ve halojensiz olmak üzere ikiye ayrılır. Solventlerin içeriğinde bulunan kimyasallara bakılırsa tehlikeli madde ve kullanım sonucunda da tehlikeli atık özelliği taşırlar. Solventler, solunum, yutma ve deri kanalıyla vücudumuzla temas ederse sıhhat sorunlarına sebebiyet verebilir.

Bize ulaşın !
bg